רוס דולגוב שיווק באינטרנט https://www.ross.co.il שיווק באינטרנט Fri, 27 Nov 2020 16:23:07 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.6.1 https://www.ross.co.il/wp-content/uploads/2020/01/cropped-Дизайн-без-названия-2-32x32.pngרוס דולגוב שיווק באינטרנטhttps://www.ross.co.il 32 32 למה אסור לכם להשתמש בבוט לאינסטגרם?https://www.ross.co.il/%d7%9c%d7%9e%d7%94-%d7%90%d7%a1%d7%95%d7%a8-%d7%9c%d7%9b%d7%9d-%d7%9c%d7%94%d7%a9%d7%aa%d7%9e%d7%a9-%d7%91%d7%91%d7%95%d7%98-%d7%9c%d7%90%d7%99%d7%a0%d7%a1%d7%98%d7%92%d7%a8%d7%9d/%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7-%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7/ Sun, 11 Oct 2020 13:45:53 +0000 https://www.ross.co.il/?p=6682 מה זה בוט לאינסטגרם? תחשבו לרגע שיש לכם מערכת שיודעת להביא לייקים בחינם, עוקבים, צפיות לסטורי וכל זה מבלי להוציא אגורה אחת על פרסום הממומן, נשמע חלום? אז לא ממש, יש לא מעט מערכות אוטומטיות שיודעות ליצור את זה בחינם מה שנקרא ״בוטים״. אבל אני במקומכם לא הייתי קופץ על הזדמנות הזאת כל כך מהר, …

The post למה אסור לכם להשתמש בבוט לאינסטגרם? appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
מה זה בוט לאינסטגרם? תחשבו לרגע שיש לכם מערכת שיודעת להביא לייקים בחינם, עוקבים, צפיות לסטורי וכל זה מבלי להוציא אגורה אחת על פרסום הממומן, נשמע חלום? אז לא ממש, יש לא מעט מערכות אוטומטיות שיודעות ליצור את זה בחינם מה שנקרא ״בוטים״. אבל אני במקומכם לא הייתי קופץ על הזדמנות הזאת כל כך מהר, כי יש לזה הרבה תופעות ולרוב הם תופעות הרסניות.

מה רע בבוט לאינסטגרם?

כאשר מדובר במניפולציות אף רשת חברתית לא אוהבת את זה, יותר מזה הם גם נלחמים בזה ובצורה
מאוד יעילה ואגרסיבית, כי זה למעשה הורס להם את כל הרשת שלא נדבר על זה שגם פוגע בהכנסה שלהם מפרסום הממומן.

מה יכול לקרות אם כן תשתמשו בבוט?

ראשית ברגע שאינטסגרם יעלה על זה שאתם משתמשים בבוטים כדי לקדם את הפרופיל בהתחלה כאזהרה אתם תקבלו
חסימה ראשונה, עד לפעם הבא. לרוב חסימות הן יחסית קצרות בערך 7-21 ימים תלוי עד כמה הגזמתם בשימוש בבוט.

שימוש מופרז בבוט יכול לגרום למצב של סגירת, פרופיל מבלי יכולת לערער על זה.
חסרון נוסף בשימוש במערכות האלה, שרוב העוקבים שתקבלו לפרופיל שלכם לא בדיוק יהיו הקהל היעד שרציתם וחיפשתם לעסק וגם לרוב מפרופילים פקטיביים כאלה שנפתחו לצורך ספאם (יש לא מעט כאלה באינסטגרם). כמובן שיש בוטים שהם יחסית די חכמים שיודעים להגיע לקהל היעד שאתם צריכים ויש כאלה שעושים את זה לא רע בכלל.

 

בוט לאינסטגרם
בוט לאינסטגרם

עוד חסרון נוסף של הבוטים, שהם פעילים עד לעדכון הבא של רשת חברתית שבה אתם מפעילים את הבוט, מה שאומר שאם המפתח של המערכת לא יצליח לעדכן את הבוט בזמן הוא פשוט יפסיק לעבוד, מה שיגרום לכם להישאר עם מערכת שלא באמת עובדת, זה קורה המון במיוחד במערכות שהם על בסיס רשיון קבוע ( הכוונה לתשלום חד פעמי ששלמתם על בוט כזה).

אם בכל זאת תחילטו להשתמש במערכות מהסוג הזה כדי לקדם את האינטסגרם או הפייסבוק שלכם, אז קחו כמה טיפים ממני שיעזרו לכם לפחות להימנע מרוב החסימות:

 1. בחרו בוט שעובד במדינה שבה אתם מנהלים את הפעילות (אם בישראל אז הבוט צריך להיות ישראלי)
 2. אל תשלמו על רישיון לכו על מערכות על בסיס תשלום קבוע
 3. שימרו על קצב איתי של שימוש במערכת, זאת אומרת אל תעשו יותר 30 פעילויות ביום (לייקים או עוקבים וכ״ו).
 4. תבחרו מערכת שהיא יודעת להגיע לקהלים מדויקים ולא סתם עוקבים
 5. אל תעבדו עם מערכות שלא קיבלתם עליה המלצות מאנשים שכבר עבדו איתה
 6. השתמשו בproxi (יותר למתקדמים) כדי למנוע חסימות של אינסטגרם

לסיכום:

איך אומרים שחינם יש רק גבינה במלכודת, אז זו בדיוק הדעתי לגבי הבוטים באינסטגרם וזה אני אומר לא מתוך משהו ניסיון רב יודע עם מערכות כאלה, עד שהבנתי שכל זה מסכן את החשבונות האינסטגרם שלי ושל הלקוחות שלי, בשלב מסוים פשוט נשברתי בלהילחם על החסימות מצד האינסטגרם ופייסבוק וויתרתי על תענוג הזה. מכאן תחליטו לבד מה אתם רוצים לעשות, יש לכם את כל המידע שצריך שתעזור לכם לעשות החלטה נכונה.

עוד מדריכים אפשר למצוא בערוץ היוטיוב שלי

The post למה אסור לכם להשתמש בבוט לאינסטגרם? appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
קידום אתרים באמצעות משפיענים – כך עושים זאת נכוןhttps://www.ross.co.il/%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%90%d7%aa%d7%a8%d7%99%d7%9d/%d7%92%d7%95%d7%92%d7%9c/%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%90%d7%aa%d7%a8%d7%99%d7%9d/ Tue, 22 Sep 2020 11:55:18 +0000 https://www.ross.co.il/?p=6671קידום אתרים – אין ספק, שאחד האתגרים המרכזיים בכל פרויקט שיווק דיגיטלי, הוא רכישת האמון של הצרכנים. עם כמות המסרים השיווקים אליהם נחשף גולש ממוצע ברשת האינטרנט ביום, אין פלא שצרכנים דיגיטליים הופכים להיות עיוורים לחלק מן המסרים השיווקיים, ונותנים אמון מופחת במפרסמים שלהם. בתחום ה – SEO המצב אמנם מעט טוב יותר, שכן אנשים …

The post קידום אתרים באמצעות משפיענים – כך עושים זאת נכון appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
קידום אתרים – אין ספק, שאחד האתגרים המרכזיים בכל פרויקט שיווק דיגיטלי, הוא רכישת האמון של הצרכנים. עם כמות המסרים השיווקים אליהם נחשף גולש ממוצע ברשת האינטרנט ביום, אין פלא שצרכנים דיגיטליים הופכים להיות עיוורים לחלק מן המסרים השיווקיים, ונותנים אמון מופחת במפרסמים שלהם.

בתחום ה – SEO המצב אמנם מעט טוב יותר, שכן אנשים נוטים יותר לסמוך על תוכן שמוצג להם בעבור חיפוש שביצעו ביוזמתם. אולם חשוב יהיה להבין:

תהליך קידום אתרים מוצלח במיוחד יוכל אמנם לשפר את הדירוגים השונים של עמודי האתר המקודם עבור ביטויי מפתח רלוונטיים, אך לאו דווקא להגביר את האמון שנותנים הצרכנים במותגים הממוקמים גבוה בדפי תוצאות החיפוש.

אמון כזה, הוא מרכיב חשוב, לא רק עבור לקוחות הקצה אלא גם עבור מנועי החיפוש. מנגנון ה – E-A-T Expertise, Authoritativeness and Trustworthiness שבו עושים מנועי החיפוש שימוש מעיד על הצורך שלהם בדירוג אתרים שנחשבים למומחים בתחומם, שהם ברי סמכות בנישה שבה הם פועלים, ושהם מהימנים.

הפיתרון בהקשר הזה, הוא שיפור תהליך הקידום כך שיכלול מרכיבים מגבירי אמון בקרב לקוחות הקצה. אחד המרכיבים המשמעותיים בהקשר הזה הוא שילוב משפיענים שיכולים, באמצעות תוכנית פעולה סדורה ובנויה היטב, להשלים תהליך קידום אתרים המבוצע במקביל לפעילות שלהם. איך תעשו זאת נכון? המשיכו לקרוא.

שלב מספר 1 בקידום אתרים: הגדירו היטב את קהל היעד

לפני שאתם נפנים להטמיע אסטרטגיית קידום אתרים משולבת משפיענים, כדאי יהיה שתקדישו את המשאבים הנדרשים למיפוי קהל היעד שלכם. נסו להבין מה מאפיין את קהל היעד הזה: מהו הגיל הממוצע של האנשים שיחפשו את התוכן שלכם?

אילו סוגי תוכן הם נוהגים לצרוך וכיצד? היכן הם מתגוררים? מהם הרגלי השימוש שלהם ברשת? על אילו שאלות הם היו רוצים לקבל מענה? מיהן הדמויות המוכרות בנישה שבה אתם פועלים אשר משפיעות על קהל היעד הזה?

כמו כן, נסו להבין בצורה טובה יותר מהי האינטראקציה שמייצר קהל היעד הזה עם תוכן בצורותיו השונות: עד כמה קהל היעד נוהג לצפות בערוצי וידאו?

עד כמה הוא נוהג להירשם כמנוי לערוצי יוטיוב או לבלוגים מוכרים בתחום? עד כמה הוא פנוי מבחינת הקשב למסרים שיווקים, גם אם אלו יהיו עטופים בתוכן בעל ערך מוסף גדול?

מרגע שהצלחתם למפות את קהל היעד שלכם, ההרגלים שלו, וכן הדמויות המשפיעות ביותר הפועלות בתחום שהוא נותן בהן אמון וקשוב למסרים שונים שלהן בתחום, תוכלו לעבור לשלב הבא בתהליך.

שלב מספר 2: מפו משפיענים שיוכלו לסייע לכם באסטרטגיית הקידום

יש לא מעט כלים ושירותים טכנולוגים שיוכלו לסייע לכם לאתר את התוכן העדכני, המשותף ביותר בנישה, הנצפה ביותר וזה שמייצר את האינטראקציה הטובה ביותר של גולשים. מאחורי פיסות התוכן האלו, עומדים אנשים, אשר בעגה המקצועית נקראים משפיענים.

המשפיענים האלו בהחלט יכולים לייצר סדר יום בנישה שבה אתם פועלים. הם מגלים לקהל היעד על מוצרים ושירותים חדשים בתחום. הם מייצרים סקירות על מוצרים וכותבים חוות דעת מפורטות. הם נתפסים כגורם אובייקטיבי, משמעותי, שניתן לסמוך עליו ולהתייעץ איתו.

בעולם שבו לקוחות הקצה פועלים בצורה משמעותית דווקא כדי לסנן תוכן ולייצר הרבה פחות רעש בפיד העמוס ממילא, משפיענים הם כלי עבודה חשוב בסימון התוכן האיכותי שכדאי יהיה להעניק לו את הקשב הראוי.

בשלב הזה יהיה עליכם למפות את אותן דמויות אשר יש להן השפעה חיובית בנישה. אגב, ייתכן בהחלט שתהיינה לא מעט דמויות רלוונטיות בהקשר הזה, אולם לא כולן תשתלבנה היטב באסטרטגיית התוכן שלכם.

לכן, תצטרכו לחשוב היטב מהם הערכים שתירצו שאותם משפיענים ייצגו כדי להבין שהם משתלבים היטב בתוכן שאתם מייצרים באופן שוטף.

במהלך המיפוי הזה, תנו את תשומת ליבכם למשפיענים שמוצגים כתוצאה ישירה של ביצוע פעולת חיפוש. נסו להבין מהן מילות המפתח הרלוונטיות, ולאילו משפיענים הן מובילות אתכם.

שלב מספר 3: צרו אסטרטגיית תוכן משולב משפיענים

מרגע שסיימתם למפות את קהל היעד שלכם ואת סוגי התכנים שהוא צורך, וכן את המשפיענים שיוכלו לסייע לבניית אסטרטגיית התוכן שלכם, תוכלו לצאת לדרך.

בשלב הזה נסו לייצר מצד המשפיענים מעורבות היכן שניתן: עודדו אותם לכתוב פוסטים על מוצרים חדשים או שירותים שאתם מספקים, ספקו להם מוצרים במתנה לצורך ניסיון, ראיינו משפעינים הפועלים בנישה הרלוונטית לכם ודאגו לשלב בראיונות מילות מפתח שקהל היעד שלכם נוטה לחפש.

צרו פודקאסטים מעניינים שבהם יתארחו משפיענים שונים בתחום, צלמו סרטונים והזמינו את אותם משפיענים לקחת בהם חלק, ולמעשה, צרו ערך ממשי באמצעות יצירת תוכן שהוא ערכי מצד אחד, ומהימן וסמכותי (השתתפות של המשפיענים תסייע לכם בכך) מצד שני.

שלב מספר 4: הפיצו את התוכן שיצרתם ועיקבו אחר הביצועים שלו

יצירה של תוכן איכותי ובעל ערך מוסף היא מרכיב חשוב בכל פרויקט קידום אתרים, אולם הפצה סדורה של התוכן הזה, ובעיקר מדידה נכונה של הביצועים שלו, הן חשובות לא פחות.

בהקשר הזה, ראוי שתזהו את ההזדמנויות הנכונות כדי לשלב את הפצת התוכן שעמלתם עליו, באמצעים שונים: זה יכול להיות וובינר מעמיק בנושא שבו אתם עוסקים ושניתן יהיה לשלב בו את התוכן הרלוונטי בהשתתפות גורמים שונים שנתפסים כמומחים בתחומם.

פודקאסט שיסייע לכם למצב את העסק ולארח גורמים שונים שיסייעו לכם בחיזוק הסמכות שלכם כנותן שירות הפועל בתחום, ניוזלטר שתפיצו באופן תדיר ובו ישולבו ראיונות עומק עם גורמים בעלי שם בתעשיה, ערוץ יוטיוב שיכלול סרטונים איכותיים שבהם יתארחו משפיענים ועוד.

הפצה של תוכן יכולה גם להתבצע באמצעות מייל, בלוג שאתם מנהלים בתחום, או עמוד עסקי באחת מן הרשתות החברתיות – ובלבד שתכלול גם התייחסות ספיציפית, תיוג או שיתוף של הקולגה שפועלת עבורכם בתחום.

בהקשר הזה חשוב יהיה שתייצרו לאותם משפיענים גם כלי מדידה שיאפשרו להם לעקוב אחר החשיפה שהם מקבלים בערוצי התוכן שלכם. בסופו של יום, תירצו ששילוב המשפיענים האלו לא יהיה רק אינטרס שלכם, ושיהיה מדובר בתהליך שיועיל לשני הצדדים.

שלב מספר 5: בצעו טיוב מתמשך של אסטרטגיית הקידום שלכם

מובן שלא תוכלו לנוח על זרי הדפנה עם השקת הקמפיין מבוסס המשפיענים שלכם. עליכם יהיה לתחזק באופן שוטף את ההישגים שלכם בתחום.

זה אומר שתאלצו להמשיך ולמפות משפיענים רלוונטיים בתחום שבו אתם פועלים. זה גם אומר שכדאי שתייצרו איתם אינטראקציה באופן שוטף, ולכל הפחות תשתפו ציטוטים נבחרים שלהם מעת לעת, תתייחסו, תגיבו ותתייגו תכנים רלוונטים שהם מפרסמים/

תעודדו ביקורות חיוביות על התכנים השונים שהם מעלים, תסייעו בשיפור ההתאמה של עמודי האתר שלהם לדפי תוצאות החיפוש באמצעות ביקורות קידום אתרים, תעודדו שיתופי פעולה באופן כללי בתחום ועוד ועוד.

פעולת הטיוב המתמשך נועדה לאותת הן לגולשים והן למנועי החיפוש השונים, שאתם מהווים פקטור מרכזי בנישה שבה אתם פועלים, שאתם רלוונטיים, עדכניים, מקושרים לתעשיה, ומייצרים ערך מוסף ממשי לקהל העוקבים שלכם.

פעילות שוטפת כזו בתוך הקהילה, תסייע לכם גם להתמודד עם מתקפות שונות שנועדו לפגוע במהימנות שלכם ובשם והמוניטין שיצרתם לעצמכם.

קשה הרבה יותר לפגוע במוניטין של גוף ותיק שהתעשיה כולה סומכת עליו והוא נחשב אוטוריטה בתחומו, מאשר עסק חדש יחסית, שהקשרים העסקיים שלו בתחום אינם מוכרי למנועי החיפוש השונים.

The post קידום אתרים באמצעות משפיענים – כך עושים זאת נכון appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
שיווק בפייסבוק 10 שיטות לקידום בפייסבוק ומדריך המלא לביצועhttps://www.ross.co.il/fb-guide/%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7-%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7/ Sun, 30 Aug 2020 13:27:17 +0000 https://www.ross.co.il/?p=6616שיווק בפייסבוק זה תהליך ממש לא מהיר כמו שאחרים מספרים. אבל אם תבחרו בשיטה ובאסטרטגיה נכונה ולא רק כדי לשים "וי" ולעשות משהו ולקרוא לזה שיווק, אפשר להגיע לתוצאות טובות כמעט בכל נישה ובכל עסק, ממכירת בגדים ועד לשיווק גדרות לאתרי בנייה. במדריך הזה אני אספר לכם על 10 שיטות שעובדות בקידום בפייסבוק. נושאים שמחכים …

The post שיווק בפייסבוק 10 שיטות לקידום בפייסבוק ומדריך המלא לביצוע appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
שיווק בפייסבוק זה תהליך ממש לא מהיר כמו שאחרים מספרים. אבל אם תבחרו בשיטה ובאסטרטגיה נכונה ולא רק כדי לשים "וי" ולעשות משהו ולקרוא לזה שיווק, אפשר להגיע לתוצאות טובות כמעט בכל נישה ובכל עסק, ממכירת בגדים ועד לשיווק גדרות לאתרי בנייה.

במדריך הזה אני אספר לכם על 10 שיטות שעובדות בקידום בפייסבוק.

נושאים שמחכים לכם במדריך:

 1. מה לבחור לצורך שיווק בפייסבוק פרופיל אישי, קבוצה או עמוד עסקי?
 2. יתרונות של שיווק בפייסבוק
 3. קידום ושיווק העסק שלכם בפייסבוק כל התהליך והשלבים
 4. יצירת תמונת פרופיל לקאבר
 5. בחירת תבנית לעמוד עסקי
 6. מילוי של מידע ואודות של העסק
 7. פרסום תכנים טובים על בסיס קבוע
 8. תיוגים של המשתמשים
 9. קישור לעמוד בכל המדיה האפשרית
 10. הזמנת אנשים לעקוב אחרי העמוד
 11. למצוא שיתופי פעולה
 12. קידום תכנים
 13. השארת תגובות מתחת לפוסטים
 14. סיכום

מה לבחור בפייסבוק פרופיל אישי, קבוצה או עמוד עסקי?

בפייסבוק ניתן לשווק באמצעות 3 דרכים:

 1. פרופיל אישי
 2. קבוצה
 3. עמוד עסקי

אם יש לכם עסק אז הדרך הטובה והמתאימה ביותר היא דרך עמוד העסקי.

יש לזה כמה סיבות:

 1. בפרופיל אישי אסור לכם להשתמש בשם החברה או בשם החנות – מותר לכם רק שימוש בשם ושם משפחה שלכם. אם תבחרו בדרך של התחכמות עם פייסבוק אז אולי זה יעבוד לכם בטווח הקצר אבל לא יעבור הרבה זמן ופייסבוק יחסום לכם את הפרופיל.
 2. קבוצת פייסבוק מתאימה בעיקר כדי לפתח קהילה סביב העסק וליצור שיח עם קהל הפוטנציאלי, ולא מדובר כאן במכירה ישירה של המוצר או השירות שלכם אלא בדרך קצת יותר ארוכה ומתוחכמת. חסרון נוסף של הקבוצה שלא ניתן להשאיר מידע בצורה מסודרת על העסק, אין פרטי התקשרות עמכם ולא ניתן לקדם תכנים שלכם בקבוצה באופן ממומן.
 3. קידום באמצעות קבוצה מאוד מסובך, אין בו אפילו סטטיסטיקה מה שיקשה עליכם למדוד את האפקטיביות של הקידום.
 4. פוסטים בקבוצה מקבלים חשיפה מעטה ולא נחשפים בצורה טובה בפיד החדשות של פייסבוק.
 5. לא קל לתחזק קבוצה לאורך הזמן

יתרונות בקידום באמצעות דף העסקי

 1. בדף העסקי ניתן לפרסם לוגו וקאבר (באנר) עסקי
 2. עמודים עסקיים נחשפים מעולה במנוע חיפוש של גוגל
 3. יש הרבה מקום בעמוד עסקי לאודות של העסק, תיאור מוצרים ושירותים, יצירת קשר ועוד..
 4. ניתן לקבל קישור לעמוד העסקי בצורה קלה כמו באתר הסטנדרטי
 5. ניתן לראות את כל הסטטיסטיקה של העמוד
 6. אפשר לעשות קידום ממומן לקהל יעד פוטנציאלי

אחרי שהבנו את ההבדלים בואו נדבר על קידום ושיווק העסק שלכם בפייסבוק ועל התהליך המלא והשלבים עצמם. תהליך הוא אוניברסלי ויתאים כמעט לרוב בעלי עסקים.

קידום ושיווק העסק שלכם בפייסבוק תהליך המלא והשלבים

קיימות המון שיטות לשיווק בפייסבוק שאפילו לא ניתן ללמוד את כולם באף קורס מורחב על שיווק בפייסבוק, לכן בחרתי לתת לכם 10 שיטות כדי שכבר אחרי קריאת המדריך פשוט תוכלו ליישם אותם ללא שום צורך בידע נוסף או נסיון.

יצירת תמונת פרופיל קאבר

תמונת פרופיל וקאבר, לא חייבים לתת רק את המידע על העסק אלא ממש לספר על מבצעים וימי מכירות המיוחדים שלכם, לספר על אירועים חדשים ובכלל לתת כל מידע הרלוונטי שלקוח פוטנציאל חייב לדעת על העסק.

מידה המומלצת לתמונת פרופיל היא 170X170 פיקסל. אבל כדי שהתמונה תראה טוב במסכים הגדולים כדאי לעשות אותה ברזולוציה גבוה יותר. זכרו שלעיתים פייסבוק משנים את הגדלים לכן חשוב לבדוק את הגדלים העדכניים.

אותה המלצה תהיה גם עבור הקאבר שלכם מידה המומלץ הוא 1702X630 פיקסל. חשוב לשים לב שקאבר קטן מדי לא תראה טוב במסכים הגדולים עם רזולוציה גבוה יותר, לכן חשוב מאוד לשמור על מידות ולבדוק את הנראות של הקאבר בכל המסכים בנייד ובמחשב.

בחירת תבנית לעמוד

עמוד עסקי מאפשר לכם לבחור תבנית המתאימה ביותר עבור העסק שלכם, כל מה שצריך לעשות זה להיכנס להגדרות >> תבניות ולשוניות >> בחירת תבנית.

פייסבוק מציעה לכם תבניות מותאמות לסוגי העסקים שונים, חנויות, נותני שירות ועוד, כל התבנית נותנת אופציות נוספות, למשל בתבנית של חנות תוכלו לקבל אפשרויות לאוספת מוצרים, מחירים, תמונות המוצרים ועוד.

מילוי מידע אודות על העסק

אחת הטעויות הנפוצות ביותר אצל בעלי עסקים שלא ממלאים את מידע על העסק כמו שצריך בעמוד העסקי, אין פירוט של מוצרים ושירותים שהעסק מציע ויש כאלה שבכלל לא ניתן להבין מה בדיוק העסק ואיזה שירותים הוא הוא נותן, לכן אל תעשו טעויות כאלה תמלאו והשקיעו באודות של העסק וספרו לאנשים על כל המוצרים ושירותים שלכם, כי כל לקוח פוטנציאלי אשר יבקר בעמוד שלכם, צריך מיד להבין מי אתם ומה אתם מציעים לו.

סיימנו הרגע לדבר על הגדרות של העמוד העסקי הגיע זמן לדבר על תכנים והקידום שלהם.

פרסום תכנים טובים על בסיס קבוע

יצירת תכנים חדשים וטובים זה אולי נשמע משימה פשוטה אבל היא דורשת השקעה של זמן והתמדה, אם תתמידו בעמוד העסקי שלכם לפרסם בין 2-3 פוסטים בשבוע על בסיס קבוע אנשים ירצו לבד לעקוב אחריכם בפייסבוק אפילו ללא פרסום ממומן.

תוכן יכול להתחלק ל2 חלקים תוכן אינפורמטיבי ותוכן מכירתי, החלוקה הכי טובה היא 70% אינפורמטיבי ו30% מכירתי. הנה כמה רשימה של מספר רעיונות מגוונים לתכנים בפייסבוק:

 • מדריך המלא על איך לעשות (דוגמה למשל המדריך שאתם קוראים עכשיו)
 • רשימת ספרים, תכנים, סרטים, תוכנות ועוד…
 • סטטיסטיקה מתחום העיסוק שלכם
 • ציטוט מעניין
 • שאלונים כדי לגרום לאנשים להגיב מתחת לפוסט שאלון כך תוכלו להגיע גם לחברים של החברים של האנשים המגיבים
 • תמונות של העובדים או של העסק עצמו והמוצר
 • דעה או עדות של הלקוח שלכם על מוצר והחברה
 • חדשות בתחום, פרסום תכנים חדשים מאתר
 • טיפים שימושיים וקייס סטאדי
 • דעה של מומחים מהתחום העיסוק שלכם
 • המלצה על שירות או תוכנה שיכול לעזור ללקוחות פוטנציאליים שלכם
 • סיפורים אישיים
 • שיחה פתוחה עם הקהל על משהו טרנדי ומדובר שקורה בשוק כדי לעודד אותם לנהל אתכם שיח בפייסבוק כמו ״האם השקעתם כבר בבטקוין״? וכ״ו.

תיוגים של משתמשים

אם אתם משתפים דעה או עדות של לקוח שלכם חשוב מאוד לתייג אותו ובכלל בכל הזדמנות שאתם מדברים על מישהו באחד הפוסטים שלכם פשוט תייגו אותם, ניתן לבצע את זה בצורה פשוטה וקלה כל מה שצריך לעשות זה בזמן כתיבת הפוסט לעשות @ ולרשום את השם ופייסבוק ימצא לכם את הבן אדם הנכון. זה יגדל את החשיפה של הפוסט.

קישור לעמוד בכל המדיה האפשרית

לא מדובר כאן בשיטה של ספאם לנסות לשים קישור לעמוד העסקי שלכם בכל מקום, קבלו מספר מקומות איפה כדאי לשים את הקישור לעמוד הפייסבוק שלכם:

 1. בפרופיל האישי ניתן לשים קישור לעמוד העסקי
 2. ברשתות חברתיות אחרות שיש לכם פרופיל בהם
 3. בפוסטים שלכם ברשתות חברתיות אחרות בהם אתם פעילים גם
 4. בחתימה למייל
 5. ברשימת תפוצה, כאן חשוב לזכור כדי שאנשים ירצו לעבור ממייל לעמוד העסקי שלכם צריך לגרום להם שיעשו זאת, אפשר להציע הנחה או פשוט להציע להם את התוכן החדש שפרסמתם בעמוד העסקי לאחרונה.

הזמינו אנשים לעקוב אחרי העמוד

כן זה נכון שלייקים לעמוד זה לא דבר שעובד כמו שהיה לפני מספר שנים וחשיפה האורגנית בעמוד היא כבר לא כזאת כמו שהייתה פעם, אבל עדיין יש מה לעשות עם עוקבים בעמוד אם עושים את זה נכון ומתמידים בעבודה איתם, כמו למשל מדי פעם לקדם פוסט בצורה ממומנת רק לעוקבים של העמוד כדי שכל מי שעוקב אחרי העמוד יראה את מה שאתם מפרסמים.

ניתן להזמין אנשים לעשות לייק לעמוד מתוך העמוד העסקי

שימו לב בחלק העליון ניתן לרשום הודעה שתשלח לאנשים יחד עם ההזמנה לעשות לייק תסבירו לאנשים להם כדאי להם לעקוב אחריכם ומה יצא להם מזה. תשתדלו בכל פעם שמישהו רוצה להיות חבר שלכם בפרופיל האישי או אתם שולחים למישהו בקשת חברות להזמין אותם בצורה אלגנטית לעקוב אחרי העמוד כמו שאני עשיתי בדוגמה שבתמונה.

בחלק מעמודים של פייסבוק יש אופציה להזמין אנשים לעשות לייק דרך המייל, אם יש לכם רשימת מיילים פשוט עשו את זה זאת עוד דרך להזמין עוקבים חדשים לעמוד, בדקו האם אופציה הזאת קיימות בעמוד שלכם.

למצוא שיתופי פעולה

אחד הדרכים שמעטים משתמשים בה לקידום העסק שלהם בפייסבוק זה שיתופי פעולה, תמצאו בנישה שלכם עסקים אחרים שלדעתכם יכולים לעבוד עם אותו קהל היעד כמו העסק שלכם והציעו להם לשתף פעולה, כמו למשל לעשות שידור חי משותף שבו כל עסק אתם טיפים בנישה שלו כך תוכלו להיחשף לעוד אנשים ולעוד עוקבים חדשים, חשוב לבחור באמת עסקים טובים שיש להם עוקבים בדף שיכולים לעניין אתכם כדי לא ליצור שיתוף פעולה שלא יניב בסופו של דבר פירות.

קידום תכנים

עם השנים פייסבוק צמצמו משמעותית את החשיפה החינמית והם דוחפים יותר ויותר עסקים לשלם על פרסום ממומן, אבל מה שטוב בפרסום ממומן שאתם יכולים להגיע להרבה מאוד אנשים בתקציב לא גדול ולקהל מאוד ממוקד, לכן רצוי ואף מומלץ לשים תקציב כלשהו בצד לצורכי פרסום ממומן בפייסבוק ולא להסתמך רק על קידום אורגני.

קדמו את הפוסטים הכי טובים שלכם שקיבלו הכי הרבה תגובות ולייקים ופשוט הגיעו ליותר אנשים.

השאירו תגובות מתחת לפוסטים של אחרים

זו שיטת קום שדורשת השקעה של זמן אבל יש בה לא מעט יתרונות, קודם כל אתם תמיד תהיו בעניינים ותבינו מה הקהל היעד שלכם מחפש ובמה הוא מתעניין לכן חשוב מאוד לבחור פוסטים טובים ושאתם בטוחים שכל מי שקורא את הפוסט ככל הנראה הוא מקהל הפוטנציאלי שלכם, חשוב להשאיר תגובה מפורטת ומעמיקה ככל האפשר כדי לתפוס תשומת הלב של אנשים ולא להשאיר תגובות בפוסטים שאין לכם מה להגיד. חפשו עמודים ופרופיל מעניינים קבוצות פייסבוק הצטרפו אליהם תהיו פעילים בהם.יד

סיכום

דברנו על הרבה דברים אז בואו נסכם את הכל:

 • לפתוח רק עמוד עסקי לקידום
 • לעצב את תמונת פרופיל וקאבר
 • לבחור תבנית מתאימה
 • למלא את כל מידע על העסק
 • לעשות תוכן איכותי ומעניין
 • לתייג אנשים
 • להשאיר קישור לעמוד בכל מקום האפשרי
 • להזמין אנשים לעקוב אחרי עמוד
 • ליצור שיתופי פעולה
 • לקדם פוסטים
 • להשאיר תגובות

השארתי לכם לסוף חדשות טובות ורעות, חדשות רעות שכדי לעשות שיווק וקידום העסק שלכם בפייסבוק תצטרכו להשקיע זמן ולפעמים גם כסף, חדשות טובות שהרבה לא עושים את זה לכן תהיה בסוג של יתרון תחרותי על פני המתחרים שלכם מה שבסוף ישתלם לכם מאוד.

בהצלחה!

 

The post שיווק בפייסבוק 10 שיטות לקידום בפייסבוק ומדריך המלא לביצוע appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
איך לא להפסיד כסף בקמפיין פייסבוקhttps://www.ross.co.il/checklist-facebook-ads Tue, 05 May 2020 13:06:39 +0000 https://www.ross.co.il/?p=6503בדקו לפי הרשימה הזאת האם אתם עושים הכל נכון בפרסום הממומן שלכם בפייסבוק הגדירו תקציב מקסימלי – אתם חייבים כמה כסף אתם מוכנים להשקיע בפרסום כדי ליצור מזה רווח, אם יש לכם סטטיסטיקה שהצטברה מצוין לכו לפי המספרים שאתם כבר מכירים אם לא חישבו בערך גם זה עדיף מאשר לא לחשב בכלל   התחילה עם …

The post איך לא להפסיד כסף בקמפיין פייסבוק appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
בדקו לפי הרשימה הזאת האם אתם עושים הכל נכון בפרסום הממומן שלכם בפייסבוק
 1. הגדירו תקציב מקסימלי – אתם חייבים כמה כסף אתם מוכנים להשקיע בפרסום כדי ליצור מזה רווח, אם יש לכם סטטיסטיקה שהצטברה מצוין לכו לפי המספרים שאתם כבר מכירים אם לא חישבו בערך גם זה עדיף מאשר לא לחשב בכלל

 

 1. התחילה עם תקציב נמוך 5$ ליום – תמיד התקציב ההתחלתי צריך להיות נמוך יותר מהתקציב שהגדרתם מראש למסע הפרסום שלכם, תמיד ניתן להגדיל תקציב אבל קודם צריך לבחון קהלים ואיך הם מגיבים לפרסום שלכם, תמצאו מה עבד לכם ושמרו את זה לקמפיין הבא שלכם

 

 1. חיברו כלים למדידה – ללא כלים שעוזרים למדוד תוצאות הפרסום לא תצליחו בטווח רחוק, ישנם לא מעט כלים כמו גוגל אנליטיקס ופייסבוק אנליטיקס שיעזרו לכם להבין האם אתם מרווחים מהפרסום שלכם או מפסידים, מה כדאי לשמר ומה להפך כדאי לבטל ולהפסיק להשתמש

 

 1. הגדילו תקציב בהדרגה 10%-20% – הפרסום בפייסבוק הוא לא יציב תמיד יש עליות וירידות ואם הצלחתם להביא היום פניה ב3$ זה לא אומר שאותו מחיר יישאר גם מחר לכן עלייה הדרגתית בתקציב תעזור לכם לא להפסיד כספים

 

 1. בדקו את המודעות שלכם כל יום – אם הפרסום שלכם עובד טוב זה עדיין לא אומר שאפשר להישאר את המודעה ללא השגחה לכן מומלץ לבדוק את המודעה לפחות פעם ביום כדי לא להגיע להפתעות לא נעימות

 

 1. עשו שינוי בעדינות בקמפיין – אם תעשו שינויים מהותיים בקמפיין כגון הכפלת תקציב או מחיקה של מודעה אתם תגרמו למערכת של פייסבוק להתחיל את הקמפיין ולמידה עליו מהתחלה מה שבאופן ישיר יכול לפגוע בתוצאות

 

 1. נסו פורמטים שונים של המודעות – אם יש לכם מודעה בפורמט תמונה +טקסט נסו גם פורמטים נוספים כמו ווידאו, קרוסלה א אפילו שינוי תמונה יכולים להביא לכם תוצאות טובות יותר

 

 1. נהלו דף עסקי – אל תחשבו שאנשים עוברים ישר לאתר או דף נחיתה שלכם, הרבה מאוד מאנשים קודם עוברים לדף עסקי לומדים את העסק, רואים את הפוסטים שלכם לכן כדאי מאוד שהדף העסקי שלכם יהיה פעיל

 

 1. בדקו טופס הרשמה – אם יש לכם טופס למילוי פרטים באתר בדקו אותו טוב תראו שלאחר מילוי פרטים הטופס נשלח בהצלחה ושהכל עובד חלק מבחינה הטכנית כדאי הכסף שהשקעתם בקמפיין לא ילך לפח

 

 1. חשבו על כל קמפיין כמו פרויקט – כל אל תמהרו לסיים קמפיין תוך רבע שעה, חשבו טוב על כל צעד שאתם עושים, בחירת קהל, תקציבים, מודעה ומיקומים של מודעות ועוד השקיעו לפחות שעתיים בבנייה של הקמפיין כדי שכבר בתחילת הדרך יהיה לכם קמפיין שבנוי כמו שצריך

 

The post איך לא להפסיד כסף בקמפיין פייסבוק appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
איך מתחילים לפרסם בפייסבוק ללא טעיותhttps://www.ross.co.il/fb-marketing/%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7-%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7/ Sun, 19 Apr 2020 15:50:37 +0000 https://www.ross.co.il/?p=6337במדריך הזה אני הולך לדבר על היסודות הפרסום בפייסבוק, ממש מתחלת התהליך, נדבר על מה נדרש להכין קודם לפני שמתחילים  לשווק בפייסבוק, ראשית נתחיל מפרופיל אישי. תפקידו של פרופיל האישי בפייסבוק הכל מתחיל בפתיחת הפרופיל האישי בפייסבוק, אם כבר יש לכם פרופיל אישי בפייסבוק, עדיין כדאי מאוד שתכירו כמה כללים חשובים לגבי ניהול הפרופיל, כדי …

The post איך מתחילים לפרסם בפייסבוק ללא טעיות appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
במדריך הזה אני הולך לדבר על היסודות הפרסום בפייסבוק, ממש מתחלת התהליך, נדבר על מה נדרש להכין קודם לפני שמתחילים  לשווק בפייסבוק, ראשית נתחיל מפרופיל אישי.

תפקידו של פרופיל האישי בפייסבוק

הכל מתחיל בפתיחת הפרופיל האישי בפייסבוק, אם כבר יש לכם פרופיל אישי בפייסבוק, עדיין כדאי מאוד שתכירו כמה כללים חשובים לגבי ניהול הפרופיל, כדי שפייסבוק לא יחסמו לכם את כל הפעילות השיווקית שלכם.

 1. תשימו תמונת פרופיל אמיתית שלכם לא לוגו של החברה
 2. תמלאו את הגדרות האישיות של הפרופיל כמו יום הולדת, עיר מגורים וכ"ו
 3. מומלץ לעלות לפחות כמה פוסטים אישיים בפרופיל

למה צריך לעשות את זה? כדי שפייסבוק יבין שמדובר בפרופיל אמיתי ולא מזויף, כי אם פייסבוק יחשוש שהפרופיל שלכם לא אמיתי הוא פשוט יחסום אתכם או באופן מיידי או לאחר מספר ימים.

פתיחת עמוד עסקי בפייסבוק

ברגע שסיימתם לסדר את הפרופיל האישי הגיע זמן לפתוח עמוד עסקי, ללא עמוד עסקי לא ניתן לבצע שום פעילות ממומנת בפייסבוק לכן לא נול לוותר על עמוד עסקי ונפתח גם אותו, זה מאוד פשוט כל מה שצריך לעשות זה ללוץ על הכפתור הנכון, למלא פרטים של העסק 5 דקות ויש לכם עמוד עסקי באוויר

מילוי פרטי העסק בעמוד העסקי

 1. שם העסק (חשוב לבחור שם נכון אחרת תהיה בעיה לשנות בעתיד)
 2. קטגוריה של העסק, אם לא מצאתם את שלכם בחרו משהו הכי קרוב לקטגוריה של העסק שלכם
 3. כתובת של העסק, אם אין אפשר לרשום את כתובת של הבית ואחרי זה ניתן להסתיר
 4. טלפון, אם לא רוצים שהטלפון יופיע בדף גם ניתן להסתיר אותו בהמשך

הערה חשובה לגבי בחירת שם הדף וקטגוריה של הדף העסקי, לפי השם אנשים יחפשו את העסק שלכם לכן תשתדלו לבחור שם לא מסובך מדי כדי שיהיה להם יותר קל למצוא אתכם בפייסבוק, קטגוריה גם חשובה כי לפי הקטגוריה פייסבוק ימליץ על דף שלכם לאנשים שעוקבים אחרי העסקים דומים לעסק שלכם, כמו כן גם פרופיל העסקי באינסטגרם אשר תרצו לקשר בעתיד לעמוד העסקי בפייסבוק יקבל את אותה הקטגוריה, לכן חשבו טוב לפני הבחירה. הסבר על כל התהליך של פתיחת דף העסקי יש כאן בסרטון.

ישנם לא מעט עסקים ששואלים אותי כל זמן על חשיפה לא ממומנת בעמוד העסקי, זה נכון שבשנתיים האחרונות פייסבוק הורידו משמעותית את החשיפה האורגנית של דף העסקי והיא עומדת היום בין 2%-7% בסך הכל מה שזה אומר שרק אחוז קטן מכלל העוקבים שלכם יראו את הפוסטים שלכם, מכאן נשאלת השאלה אז למה בכלל לעלות פוסטים בעמוד העסקי, כן אולי חשיפה היא נמוכה אך צריך להבין ככל שאיכות התוכן בדף העסקי תהיה גבוהה יותר כך אתם תקבלו מחירים נמוכים יותר בפרסום הממומן והאיכות הקמפיינים שלכם תהיה גבוה יותר.

The post איך מתחילים לפרסם בפייסבוק ללא טעיות appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
איך עושים שיווק באינסטגרם ומקבלים יותר חשיפה חינםhttps://www.ross.co.il/instagram-marketing/%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7-%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7/ https://www.ross.co.il/instagram-marketing/%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7-%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7/#respond Mon, 02 Dec 2019 10:19:22 +0000 https://www.ross.co.il/?p=6064איך עושים שיווק באינסטגרם ומקבלים הרבה חשיפה לפוסטים? שחושבים על איך לעשות שיווק באינסטגרם תמיד עולה בעיה מרכזית אחת והיא איך לקבל יותר חשיפה ולהגיע לכמה שיותר אנשים ובחינם. אגב אני כותב על זה לא מעט בפרופיל האינסטגרם שלי. אבל איך עושים את זה, לא הרבה יודעים. אם לא ידעתם, היום כל פוסט שלכם רואים …

The post איך עושים שיווק באינסטגרם ומקבלים יותר חשיפה חינם appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
איך עושים שיווק באינסטגרם ומקבלים הרבה חשיפה לפוסטים?

שחושבים על איך לעשות שיווק באינסטגרם תמיד עולה בעיה מרכזית אחת והיא איך לקבל יותר חשיפה ולהגיע לכמה שיותר אנשים ובחינם. אגב אני כותב על זה לא מעט בפרופיל האינסטגרם שלי.
אבל איך עושים את זה, לא הרבה יודעים.
אם לא ידעתם, היום כל פוסט שלכם רואים בין 15% עד 18% מכלל העוקבים שלכם וזה רק הולך ויורד ככל שהתחרות גדלה.
הכנתי לכם מספר טיפים שיעזרו לכם להגיע לכמה שיותר אנשים באינסטגרם.
אם תשימו לב שרוב האנשים שמעלים פוסטים לאינסטגרם, משתשמים באותו פורמט תמונה+טקסט.
כדי להגיע לכמות גדולה של אנשים אתם חייבים להשתמש בכל 6 הפורמטים של אינסטגרם.

 1. תמונה
 2. stories
 3. וידאו
 4. live
 5. גלריה
 6. igtv

למה זה חשוב להשתמש בכל הפורמטים?

אלגוריתם של אינסטגרם מראה תוכן שונה למשתמשים שונים תלוי בעדיפויות של המשתמשים עצמם, לכן אם תיצרו פוסטים בפורמטים שונים תוכלו להגיע להרבה יותר אנשים מאשר רק לאנשים שאוהבים למשל תמונות.

מכאן נשאלת השאלה?
האם כל זה מספיק כדי לקבל יותר חשיפה? אז זהו שלא ממש, צריך להקפיד לעלות את תוכן בתדירות קבוע ולכל פורמט יש תדירות משלה. פרופילים שלא מקפדים על העלאת תוכן בתדירות קבוע, מקבלים מבחינת אלגוריתם עדיפות נמוכה, אלה תדירויות שעליכם להקפיד כדי להצליח בשיווק שלכם באינסטגרם:

 • תמונה – תדירות של 1 ליום או אחד ליומיים
 • Stories – אחד ליום או 2 ליום
 • וידאו – 2 בשבוע
 • Live – אחד לשבוע מומלץ אם לא מאפשר 1 לחודש לפחות
 • גלריה – 2 בשבוע
 • Igtv – אחד לשבוע או אחד לחודש לפחות

עוד מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם להצליח בשיווק שלכם באינסטגרם

מאוד מומלץ שבכל תוכן שאתם מעלים לאינסטגרם יהיו גם אלמנטים נוספים שיעזרו לכם לקבל יותר מעורבות לתוכן, אם תצליחו ליצור יותר מעורבות סביב התוכן שלכם החשיפה שלכם תגדל עוד יותר.

אלמנטים החשובים בכל פוסט:

 • כל פוסט חייב להסתיים בהנעה לפעולה
 • לבקש מאנשים ליצור אתכם קשר או לפנות אליכם באמצעות direct (מסנג'ר של אינסטגרם)
 • תפרסמו פוסטים בנושאים שונים מעסק או מהנישה שלכם
 • שימוש בהאשטגים רלוונטיים לא יותר מ10 בפוסט אחד
 • שאלת שלאות בסיום של כל תוכן כדי להוציא את המשתמשים לשיח אתכם

תמיד תזכרו שאלגוריתם של אינסטגרם מאוד חכם ויודע לבחון המון דברים ואחד
הדברים שהוא בוחן קודם כל זה כמה אנשים מבצעים אינטראקציה עם התוכן שלכם בשעה הראשונה, לכן השעה הראשונה היא מאוד קריטית וחשובה, עליכם ליצור מצב שבשעה הראשונה התוכן שלכם יקבל כמה שיותר מעורבויות מצד העוקבים תדאגו לקבל לפחות 20 לייקים בשעה הראשונה, ואם
תצליחו גם מספר תגובות יכול לעזור לכם להיחשף ליותר אנשים. מומלץ שכל תגובה לא תהיה בסגנון סמיילי אלא תגובה שמורכבת לפחות מ3 מילים מינימום.

רוצים ללמוד עוד על שיווק באינסטגרם עקבו אחרי הפרופיל שלי

אני תמיד ממליץ ללקוחות שלי וגם לתלמידים תמיד לחשוב על תקציב קטן שתמיד יהיה זמין לפרסום ממומן באינסטגרם, כי בסופו של דבר לא משנה כמה נגיע ללקוחות בדרך אורגנית באינסטגרם, עדיין יש כוח עצום לפרסום ממומן, לכן תמיד מומלצת דחיפה קטנה לפוסטים הטובים שלכם.
למישהו ממכם לא מכיר את הפרסום הממומן דרך מנהל מודעות של פייסבוק, ניתן לקדם גם ישירות מהפרופיל האינסטגרם שלכם, זאת לא דרך האידיאלית כמובן אך עדיין זאת דרך שעוזרת להגיע לקהל לקוחות הפוטנציאליים שירכשו את המוצרים והשירותים שלכם.
בהצלחה ונתראה במדריך הבא.

The post איך עושים שיווק באינסטגרם ומקבלים יותר חשיפה חינם appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
https://www.ross.co.il/instagram-marketing/%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7-%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7/feed/ 0
מושגים בגוגל אנליטיקסhttps://www.ross.co.il/google-analytics/%d7%92%d7%95%d7%92%d7%9c/ https://www.ross.co.il/google-analytics/%d7%92%d7%95%d7%92%d7%9c/#respond Sun, 21 Jul 2019 17:04:38 +0000 https://www.ross.co.il/?p=5740מושגים בגוגל אנליטיקס מדריך למתחילים כל מי שעושה היום קידום ושיווק באינטרנט חייב לדעת לעקוב אחרי התוצאות ונתונים על מנת להבין מה בדיוק קורה בתהליך השיווק, האם יעדים שנקבעו הושגו או לא, להבין איפה הבעיה בכל התהליך, מה ניתן לשפר ועל מה עדיף לוותר בשיווק, לצורך זה יש כלים לאיסוף נתונים ומדידה, ואחד הכלים האלה …

The post מושגים בגוגל אנליטיקס appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
מושגים בגוגל אנליטיקס מדריך למתחילים

כל מי שעושה היום קידום ושיווק באינטרנט חייב לדעת לעקוב אחרי התוצאות ונתונים על מנת להבין מה בדיוק קורה בתהליך השיווק, האם יעדים שנקבעו הושגו או לא, להבין איפה הבעיה בכל התהליך, מה ניתן לשפר ועל מה עדיף לוותר בשיווק, לצורך זה יש כלים לאיסוף נתונים ומדידה, ואחד הכלים האלה הוא גוגל אנליטיקס.

ללא מדידה וניתוח נתונים כמעט בלתי אפשרי להצליח בקידום, לכן ההמלצה שלי לפני שאתם מתחילים בקידום רצוי מאוד לפתוח חשבון בגוגל אנליטיקס, ניתן לעשות את זה בדיוק בשלושה צעדים, ויש לכם כלי מדידה אחד הטובים בעולם ומה שהכי משמח שהוא גם חינם לחלוטין. אז קדימה בואו נפתח יחד חשבון ונתחיל לעקוב אחרי הקמפיינים השיווקיים שלכם ונלמד לשפר אותם באמצעות נתונים שנקבל מגוגל אנליטיקס.

פתיחת חשבון גוגל אנליטיקס שלבים

קישור לפתיחת חשבון בגוגל אנליטיקס

מה שעלינו לעשות לאחר לחיצה על הקישור זה לרשום את כתובת gmail והסיסמה שלכם, אם כבר יש לכם חשבון בגוגל אדס ופתחתם אותו עם gmail מסוים, רצוי לפתוח את גוגל אנליטיקס עם אותו  gmail.

למה צריך את זה?

כדי שתוכלו בעתיד לקשר את החשבון הגוגל אדס לחשבון גוגל אנליטיקס בקלות (גוגל אדס זה החשבון המודעות שממנו אתם פותחים קמפיינים ממומנים בגוגל) ולקבל מידע ונתונים המקיפים ביותר גם עבור הקמפיינים הממומנים שלכם בגוגל אדס.

לאחר הזנת פרטי הגיימיל שלכם והסיסמה אתם תעברו למסך הגדרות העסק כמו.

במסך הזה תצטרכו להגדיר מטבע, איזור הזמן, שם העסק, כתובת האתר, להסכים עם תנאים של גוגל וללחוץ אישור, לאחר מכן יהיה לפניכם קוד שאותו צריך לשים באתר שלכם (ממליץ לכם לפנות לאדם שבנה לכם את האתר ולבקש ממנו שיבצע זאת עבורכם)

כך נראה מסך עם הקוד:

לאחר שהקוד הוטמע באתר על ידכם או על ידי הבונה האתרים שלכם, מומלץ לבצע בדיקה ראשונית ולבדוק האם הכל תקין וגוגל אנליטיקס מתחיל לספור תנועה ולזהות גולשים שנכנסים לאתר שלכם, ניתן לעשות את זה על ידי פעולה פשוטה, בתפריט בצד שמאל ללחוץ על "זמן אמת"

אם אין לכם כרגע תנועה באתר, אז מציע לכם להיכנס מהטלפון הנייד לאתר שלכם, ולבדוק בזמן אמת האם גוגל סופר אותכם כמבקר חדש.

בזמן אמת ניתן לראות מי כרגע נמצא באתר ועוד דברים כמו:

 • מאיזה אזור הגולש שנמצא כרגע אצלכם באתר
 • מאיזה מכשיר הוא מבצע כרגע את הגלישה
 • באיזה עמוד הוא נמצא כרגע
 • האם הוא בסוף מבצע פעולת המרה (רכישה או הרשמה, תלוי מה הגדרת בתור ההמרה בגוגל אנליטיקס) על המרות אסביר בהמשך.

מסך "קהל" בגוגל אנליטיקס

זהו המסך שבו ניתן לראות סקירה כללית על המתרחש באתר, ניתן לבחור תאריכים שמעניינים אותכם, מבחינת צפיה בנתונים.

למעטה בדוח אנחנו נראה מספר נתונים חשובים ומעניינים, בואו נדבר על כל אחד מהם בנפרד בהרחבה.

לפני שאתחיל להסביר על כל הנתונים שאתם רואים במסך "קהל" יש עוד נתון שאותו חשוב להכיר והוא נקרא "hit", זה בעצם כל אינטראקציה שגולש מבצע עם האתר שלכם כמו:

 • צפיה בעמודים
 • אירועים שונים כמו צפיה בסרטון או לחיצה על כפתור חיוג וכ"ו
 • רכישות באתר

פעילויות באתר (session)

מדובר בפעילויות באתר על ידי המשתמש ספיציפי, אפשר להגיד שזה למעשה רצף של "hit" על ידי המשתמש בזמן נתון כפי שכבר אמרתי מקודם זה יכול להיות:

 • צפיות בעמודים באתר
 • אירועים כמו צפיה בסרטון
 • רכישות באתר

ברירת מחדל באנליטיקס משך הפעילות מוגדרת 30 דקות לאחר 30 דק גוגל אנליטיקס מפסיקה לספור את הפעילות הנוכחית של המשתמש ומתחילה אותה מחדש, מה שאומר שאם הגולש נמצא יותר מ30 דק באתר הוא ייחושב כ2 פעילויות באתר.

מדד של משתמשים בגוגל אנליטיקס

משתמשים הם למעשה מבקרים באתר (user) או אפשר גם להגיד שזה רצף של פעילויות (session)  שבוצעו על ידי אותו המשתמש מאותו הדפדפן.

אם אנחנו נעבור בתוך הקהל לאפשרות האחרונה שנקראת "סייר משתמשים" שבה אנחנו נוכל לראות במדויק את נתונים על כל משתמש בנפרד, מאיפה הוא הגיע, מאיזה מכשיר הוא נכנס לאתר, מאיזה מקור תנועה וגם באלה עמודים ביקר.

בואו נחזור קצת לפעילויות באתר ונדבר על עוד פרמטר חשוב שצריך לדעת ולהבין אותו בזמן שמסתכלים על נתון שנקרא "פעילויות באתר" בגוגל אנליטיקס.

אז כפי שכבר אמרתי מקודם פעילויות באנליטיקס זה הרצף פעילויות באתר על ידי משתמש אחד, מדובר על פעילויות כגון רכישות, ביקורים בדפים, צפיות בתוכן ועוד. ברירת מחדל בגוגל אנליטיקס שכל פעילות מוגדרת 30 דקות מהרגע שהגולש נכנס אליכם לאתר והתחיל במסע שלו בתוכו.בואו נראה דוגמה.

נניח שהגולש מבצע את השלבים הבאים בתוך האתר שלכם:

 1. מסתכל בקטלוג המוצרים
 2. עובר לסל קניות
 3. עובר למלא פרטים לצורך ההזמנה של המוצר
 4. מבצע רכישה באתר

עכשיו בואו נראה שני תרחישים למצב כזה:
תרחיש ראשון:
מסתכל בקטלוג המוצרים >> היה בעמוד 10 דק

עובר לסל קניות >> היה בסל 29 דק
עובר למלא פרטים לצורך ההזמנה של המוצר >> רישום פרטים 5 דק
*** כל הפעילויות האלה יחושבו לאותו גולש במסגרת פעילות אחת בלבד

תרחיש שני:

מסתכל בקטלוג המוצרים
עובר לסל קניות
עובר למלא פרטים לצורך ההזמנה של המוצר
מבצע רכישה באתר
מסתכל בקטלוג המוצרים >> היה בעמוד 10 דק
עובר לסל קניות >> היה בסל 31 דק
עובר למלא פרטים לצורך ההזמנה של המוצר >> רישום פרטים 5 דק
*** בתרחיש השני גוגל אנליטיקס יחשב את זה כשתי פעילויות

חשוב להבין שכל הזמנים הם לא משוכללים כיחידה אחד (10+31+5=46) אלא בכל פעם אשר גולש עובר לעמוד הבא הספירה מתחילה מהתחלה.

למי שזה לא מתאים ניתן לשנות את זה בהגדרות של גוגל אנליטיקס, לרוב ה30 דקות הם מתאימות לרוב העסקים, זה יכול לא להתאים אם לצורך הדוגמה יש לכם ווידאו באתר באורך של 180 דקות במקרה כזה כן כדאי לשנות אורך הפעילות כי במקרה כזה גוגל יחשב 6 פעילויות למשתמש אחד.

ישנם מקרים נוספים שבהם יכולים לקרות מצבים שאותו הגולש יספר כמה פעמים וזה בלי שום קשר להגדרה של 30 דק לפעילות.

1.כל פעילות נסגרת ב00:00 בלילה ואם לצורך הדוגמה גולש נכנס לאתר בשעה 23:50 ואז עבר בשעה 00:10 לעמוד הבא באתר הוא יספר פעמים, פעם אחד ב23:50 ופעם השניה ב00:10

2.אם הגולש נכנס בפעם הראשונה לאתר מתוצאות אורגניות של גוגל וביצע מיד לאחר מכן חיפוש נוסף ונכנס כבר לאתר שלכם דרך מודעה ממומנת, גם הגולש הזה יחושב פעמיים בגוגל אנליטיקס.

זה כמובן רק חלק קטן מה שגוגל אנליטיקס יכולה להראות לכם כי היא מערכת ענקית ודורשת קצת יותר התעמקות בתוכן, השתדל להמשיך לכתוב מדריכים בהמשך, אם יש לכם שאלה רשמו לי אותה בתגובות למטה.

The post מושגים בגוגל אנליטיקס appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
https://www.ross.co.il/google-analytics/%d7%92%d7%95%d7%92%d7%9c/feed/ 0
פרסום בפייסבוק – כמה עולה ניהול דף עסקי בפייסבוקhttps://www.ross.co.il/how-much-is-facebook-marketing/%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7-%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7/ https://www.ross.co.il/how-much-is-facebook-marketing/%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7-%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7/#respond Sat, 23 Mar 2019 15:43:16 +0000 https://www.ross.co.il/?p=5515אני יודע שאותך כבעל עסק מאוד מעניין כמה בסופו של דבר עולה קידום בפייסבוק?
ממה מתחילים, איך בוחרים חברה שעושה שיווק, איך לא ליפול על החברה לא מקצועית וכמה בסופו של דבר צריך לשלם על כל התהליך הזה.

The post פרסום בפייסבוק – כמה עולה ניהול דף עסקי בפייסבוק appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
כל מה שבעל עסק חייב לדעת על עלויות ומחירים בקידום בפייסבוק

אני יודע שאותך כבעל עסק מאוד מעניין כמה בסופו של דבר עולה קידום בפייסבוק?
ממה מתחילים, איך בוחרים חברה שעושה שיווק, איך לא ליפול על החברה לא מקצועית וכמה בסופו של דבר צריך לשלם על כל התהליך הזה.

מחירים ועליות שגובות חברות על ניהול דף פייסבוק

לא רוצה לקרוא אפשר לראות סרטון :

היום המחירים על ניהול עמודי בפייסבוק בחברות שמתמחות בשיווק דיגיטלי נעות בין 1500-2500 ש"ח, תלוי בגודל
של החברה, ניסיון שלה ואלה כלים נוספים היא מציעה.

חוץ מהחברות קיימת אופציה לפנות לפרילנסר שיעשה עבודה לא פחות טובה מחברה הגדולה וגם לרוב במחיר נמוך יותר. אצל הפרילנסר עבודת שיווק בפייסבוק תעלה בממוצע כ-850-1200 ש"ח לחודש.

כמובן שיש יתרון וחיסרון בשני האופציות, אז בוא נדבר עליהם קצת יותר בהרחבה.

ניהול עמוד פייסבוק על ידי החברה – חסרונות ויתרונות

היתרון הגדול לעבוד מול חברה גדולה שמתמחה בקידום בפייסבוק זה הניסיון שלה. בדרך כלל יש לחברות גדולות
ניסיון רב ועשיר בשיווק באינטרנט, כי הם לרוב נותנות שירותים להרבה חברות גדולות בארץ ובחו"ל
עם תקציבים גדולים, מה שנותן להם ללמוד ולהתמקצע הרבה יותר, וגם להשתמש בכלים מתקדמים יותר בשיווק הדיגיטלי, מה שלרוב לא ניתן לעשות עם חברות קטנות עם תקציבים נמוכים ומוגבלים, לכן לדעתי זאת הסיבה שחברות פרסום הגדולות מסרבות לעבוד עם עסקים הקטנים.

יתרון נוסף בלעבוד מול חברה גדולה, זה הזמינות שלה, כי מדובר על צוות עובדים גדול שמעוסקים בחברה, שכל אחד אחראי על תיקי לקוחות שלו,
ואפילו אפשר לקבל יחס אישי, כמובן שזה הכל תלוי בחברה שעושה לכם את הקידום בפייסבוק וביכולת שלה לתת שירות לקוחות מעולה.

אז לגבי יתרונות הבנו, בוא נדבר על חסרונות ולא חסר כאלה.
1. מחירים ועלויות גבוהות מאוד ביחס לפרילנסר
2. קיימות ברוב החברות התחייבויות לתקופות ארוכות לחצי שנה ואף יותר
3. חוסר שקיפות בתהליך הקידום (לא תמיד מגלים מהם האסטרטגיות והשיטות שלהם)
4.חברות פרסום הגדולות מעדיפות לרוב לעבוד עם עסקים הגדולים ולא עם עסקים הקטנים. לכן יש סיכוי אם יש לך עסק קטן, הם פשוט יסרבו לעבוד איתך.

יתרונות וחסרונות בעבודה עם פרילנסר בפרסום בפייסבוק

יתרון של פרילנסר זה קודם כל עלות קידום נמוכה יותר ביחס לחברה הגדולה.
וזה לא מגיע עקב חוסר ידע והניסיון, אלא בגלל שפרילנסר לא צריך להחזיק במשרד,
לא מחזיק עובדים, ועוד דברים נוספים אשר מאפשרים לו לגבות מחירים נמוכים יותר מהלקוחות שלו.
יחד עם זאת ישנם גם חסרונות אצל פרילנסר והנה חלק מהם:
1. חוסר ניסיון, יש הרבה פרילנסרים שעדיין לא רכשו ניסיון והם רק בתחילת דרכם
2. חוסר זמינות, עקב מספר לקוחות שהוא מטפל בהם בו זמנית לבד

למרות זאת פרילנסר טוב יכול לתת לך פתרון מקצועי בקידום העסק שלך בפייסבוק,
וכפי שכבר דיברנו שגם העלות של ניהול דף עסקי בפייסבוק תעלה לך הרבה פחות מאשר בחברה הגדולה, ולבעלי עסקים הקטנים זה מאוד חשוב.
האם יש דרך לחסוך בעלות של ניהול דף עסקי בפייסבוק?

שאלה נשמעת קצת מוזרה אבל כן קיימת אופציה כזאת והיא יכולה להתאים בעיקר
לעסקים קטנים, לעסקים בתחילת דרכם עם תקציבים קטנים ומוגבלים, ואופציה הזאת
זה ללמוד לנהל דף עסקי בפייסבוק לבד מבלי לפנות לחברה או לפרילנסר, ובכך
לחסוך בעלויות של הקידום בפייסבוק, וכפי שראיתם זה לא מעט כסף בחודש.

איך עושים את זה?

1.קורסים פרונטליים
2.קורסים אינטרנטיים או קורס של פייסבוק למתחילים
3.הדרכות אישית
4.לחפש חומרים לבד על שיווק בפייסבוק

וזה בהחלט אפשרי, אפשר תוך 3 חודשים לקבל ידע בקידום בפייסבוק,
וכבר להתחיל לעשות קידום בצורה טובה ומקצועית יותר, ועם הזמן ברגע שהעסק שלכם יגדל וכבר לא יהיה לך זמן לכל העניין הקידום והשיווק בפייסבוק, יהיה לך יותר קל לקחת שירותים של חברה או פרילנסר ולפקח עליהם בצורה טובה ומקצועית יותר, כי כבר
יהיה לך רקע בתחום והניסיון בניהול עמוד הפייסבוק שלך.

רוצה לקבל ממני הדרכה אישית או כל שירות אחר בתחום הקידום בפייסבוק?
ניתן לפנות אלי בוואטסאפ שמופיע כאן למטה.

זה הוא העמוד העסקי שלי >> פייסבוק שלי

ערוץ היוטיוב שלי גם מעניין ויש בו הרבה תוכן שרק הולך וגדל >> youtube

לייעוץ והדרכה ניתן לפנות אלי בוואטסאפ >>> 050-900-6863

The post פרסום בפייסבוק – כמה עולה ניהול דף עסקי בפייסבוק appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
https://www.ross.co.il/how-much-is-facebook-marketing/%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7-%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7/feed/ 0
משפך שיווקי בפייסבוקhttps://www.ross.co.il/facebook-marketing-funnel/%d7%a9%d7%99%d7%95%d7%95%d7%a7-%d7%95%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%91%d7%a4%d7%99%d7%99%d7%a1%d7%91%d7%95%d7%a7/ Thu, 14 Feb 2019 16:34:37 +0000 https://www.ross.co.il/?p=5045משפך שיווקי בפייסבוק שבאמת עובד משפך שיווקי בפייסבוק – בתור מישהו שמלווה ומדריך בעלי עסקים בשיווק בפייסבוק, אני נתקל לא מעט פעמים באותו הבעיה שחוזרת על עצמה כמעט אצל כל בעל עסק שעושה קידום בפייסבוק, והיא הקמת קמפיין ראשון במטרה למכור את השירות או המוצר לאנשים שעדיין לא מכירים בכלל את העסק שלהם. זה כמו …

The post משפך שיווקי בפייסבוק appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
משפך שיווקי בפייסבוק שבאמת עובד

משפך שיווקי בפייסבוק – בתור מישהו שמלווה ומדריך בעלי עסקים בשיווק בפייסבוק, אני נתקל לא מעט פעמים באותו הבעיה שחוזרת על עצמה כמעט אצל כל בעל עסק שעושה קידום בפייסבוק, והיא הקמת קמפיין ראשון במטרה למכור את השירות או המוצר לאנשים שעדיין לא מכירים בכלל את העסק שלהם.

זה כמו להציע בדייט הראשון להתחתן.

זה פשוט לא עובד ולא יעבוד וגם אם יתמזל מזלכם וזה כן יעבוד, אז כנראה זה לא יחזיק לטווח ארוך וגם לא יספק לכם מספיק תוצאות במהלך הקמפיין.

משפך שיווקי בפייסבוק

אז מה כן כדאי לעשות כדי שזה יעבוד לכם טוב יותר ויניב תוצאות?

אז מה שיכול לעבוד לכם, זה להעביר את הלקוח הפוטנציאלי שלכם דרך משפך השיווקי. הנה דוגמה לאחד המשפכים שאני ממליץ לכם להתחיל ממנו:

1.עשו סרטון קצר שבו אתם עוזרים לפתור בעיה נפוצה כלשהי בתחום שלכם, עדיף שהסרטון לא יהיה יותר מדקה אחת.

2.בשלב השני תקימו קמפיין צפיות בווידאו בפייסבוק לאותו הסרטון שעשיתם, עם פילוח קהלים המתאים, גיל, מין, אזור גאוגרפי ועוד.

3.בשלב השלישי תיצרו רשימת קהלים מותאמת אישית על בסיס אנשים שצפו לפחות 10 שניות מהסרטון (מומלץ לאסוף רשימה של לפחות 10.000 צפיות).

טיפ קטן ב10 שניות  הראשונות של הסרטון תנסו להעביר את המסר העיקרי שלכם.

4.לאותם קהלים שצפו בסרטון שלכם, תקימו קמפיין נוסף מסוג מעורבות שבו אתם תחשפו את העדויות של אחד הלקוחות שלכם, בעדות הזו הוא או אתם מספרים איך הצלחתם לפתור את הבעיה, מה השלבים שלקוח עבר בכדי להשיג את התוצאה הרצויה וכ"ו (רצוי שזאת תהיה בעיה נפוצה ומוכרת לרוב הקהל היעד שלכם).

5.בשלב האחרון לאותם אנשים שנחשפו לעדות של הלקוח שלכם, תציעו להם בעזרת דף נחיתה/אתר או טופס לידים של פייסבוק, להירשם לקבלת שירות שלכם, מומלץ אפילו להגביל את ההצעה שלכם לזמן מוגבל.

 

אתם בטח שואלים למה דווקא כך צריך להגיע ללקוחות הפוטנציאליים בפייסבוק?

כי העולם השיווק השתנה מזמן, ושיטות שעבדו לנו פעם לא עובדים היום במיוחד שמדובר

בשיווק באינטרנט, היום אנשים לא ממהרים לקנות אצל כל אחד, כולם רוצים קודם כל להכיר את העסק לקרוא קצת עליו לעשות סקר שוק, ורק אז אולי תתקבל ההחלטה של רכישה או פנייה אליכם.

כמובן אין משפך שיווקי אדיאלי ואוניברסלי שמתאים לכל עסק ועובד בכל עסק, לכן הצגתי כאן את המשפך שעובד אצל לרוב בעלי עסקים ומקווה שגם יעבוד עוברכם.

אז קדימה צאו לעבודה!

רוצים לקבל ייעוץ או קידום לעסק שלכם צרו איתי קשר.

בואו נהיה בקשר בוואטסאפ – 050-900-6863

בואו נהיה בקשר במסנג'ר – https://m.me/Doctor.Digital1

The post משפך שיווקי בפייסבוק appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
מסנגר – כל מה שצריך לדעת על קידום במסנג'ר של פייסבוקhttps://www.ross.co.il/messenger-ads Thu, 01 Nov 2018 12:53:44 +0000 https://www.ross.co.il/?p=4941קידום באמצעות מסנגר הרבה מאוד מבעלי עסקים ומפרסמים משום מה מתעלמים מקידום במסנג'ר וחבל מאוד, כי בסופו של דבר זאת יכול להיות פלטפורמה מצוינת לגייס עוד לקוחות חדשים לעסק. על מה נדבר במדריך : למה מסנג'ר הוא יכולת להיות כלי יעיל להרבה בעלי עסקים ? שימוש ואסטרטגיות קידום במסנגר סוגי קמפיינים שאפשר להקים בעזרת מסנג'ר …

The post מסנגר – כל מה שצריך לדעת על קידום במסנג'ר של פייסבוק appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>
קידום באמצעות מסנגר

הרבה מאוד מבעלי עסקים ומפרסמים משום מה מתעלמים מקידום במסנג'ר וחבל מאוד,

כי בסופו של דבר זאת יכול להיות פלטפורמה מצוינת לגייס עוד לקוחות חדשים לעסק.

על מה נדבר במדריך :

 1. למה מסנג'ר הוא יכולת להיות כלי יעיל להרבה בעלי עסקים ?
 2. שימוש ואסטרטגיות קידום במסנגר
 3. סוגי קמפיינים שאפשר להקים בעזרת מסנג'ר

כמה מילים על מסנג'ר של פייסבוק

 • הוקם בשנת 2016 ב8 לנובמבר
 • נכון ליום ניתן לחבר גם צאטבוט
 • היום זאת אפליקציה נפרדת בעבר הייתה גישה רק דרך הפייסבוק

למה כדאי להשתמש במסנג'ר כפלטפורמת פרסום?

היום כמעט לכל עסק יש אתר או דף נחיתה שהוא מקדם אותו בפייסבוק, אבל

לא תמיד אתרים ודפי נחיתה עובדים כראוי, לדוגמה זמני טעינה ארוכים מדי שיכול

לגרום לגולש פשוט לצאת מאתר שלכם ולקבל חוויה שלילית, או עוד בעיה מאוד

נפוצה בהרבה אתרים שלא בדיוק ברור איך ניתן ליצור קשר עם אותו העסק או פשוט נווט

באתר לא מספיק טוב.

אלה רק דוגמאות בודדות ישנם לא מעט דברים שצריך לטפל בהם בכדי שאתר או דף נחיתה יעבדו כראוי .

לכן השימוש במסנגר הופך את כל התהליך הזה לקל יותר.

הנה 3 יתרונות לשימוש במסנגר :

 1. אין צורך בהשארת פרטים ניתן לנהל שיחת מכירה ישירות מהנייד
 2. ניתן לבנות קהלים מותאמים אישית על בסיס אנשים שביצעו אינטראקציה במסנג'ר
 3. הגולש נשאר בפייסבוק ואין צורך לחכות עד שהאתר או דף נחיתה יטען

אז לאחר שהבנתם את היתרונות של הקידום בכלי הנהדר הזה, בואו נעבור כמו שאומרים לתכל"ס .

[tds_note]יש שתי אפשרויות לשימוש במסנג'ר :[/tds_note]

 1. בחירת מסנג'ר כיעד בקמפיין מסוג תנועה
 2. בחירת מסנג'ר כמיקום למודעה שלכם

נדבר על כל אחד מהם בנפרד ובהרחבה .

פייסבוק מסנג'ר כבחירת יעד לתנועה

למעשה המודעה במקרה כזה ניראה בדיוק אותו דבר כמו שאר המודעות שלכם בפייסבוק.

רק בכפתור הנעה לפעולה תופיע שלח הודעה ובלחיצה לגולש ייפתח החלון של מסנגר

עם אפשרות שליחת הודעה ומכאן תהיה לו אפשרות לנהל אתכם שיחה .

מסנגר

את האפשרות הזאת אתם יכולים לבחור מתוך אדס מנגר שלכם בסוג קמפיין "תנועה"

רק במקום לבחור אתר אתם תבחרו מסנגר .

קמפיין תנועה למסנגר בפייסבוק

כפי שהזכרתי מקודם שניתן גם לחבר צאטבוט לפייסבוק ואז התהליך שיחת המכירה

יהיה אוטומטי או חצי אוטומטי אני משתמש בmanychat לבניית צאטבוטים שלי.

כל הודעות שיגיעו למסנגר שלכם אתם יכולים לראות בעמוד העסקי שלכם.

[tds_council]טיפ קטן [/tds_council]

תענו מהר ככל אפשר אל תתנו לגולש לחכות לכם הרבה זמן.

אז אחרי שדיברנו על יתרונות בואו נדבר קצת גם על חסרונות .

ישנם לא מעט אנשים שפשוט לא אוהבים להשאיר פרטיהם באתרים ולכן הם גם לא

עושים את זה באתר שלכם, כאן במקרה של מסנגר הוא לא יצטרך להשאיר שום דבר

לה פשוט לנהל אתכם שיחה נוחה אתכם.

חסרון הבולט בקידום מסוג הזה זה שהוא לא הכי זול בפייסבוק, כי למעשה התהליך

די דומה להשארת לידים ולמי שלא יודע לידים היום לא דבר הכי זול בפייסבוק.

למרות החיסרון הזה של עלות עבור כל שיחה האחוז תגובה (המרה) יכול להיות מאוד גבוה.

קידום במסנג'ר כמיקום למודעה

בנוסף לתנועה למסנגר אנחנו יכולים גם להציג את המודעה שלנו בתוך המסנג'ר

של אנשים, מה שאומר שבזמן שאנשים יהיו במסנג'ר הם יראו את המודעה שלכם

יוכלו להקליק עליה ומבלי לצאת מהמסנג'ר עצמו פשוט לנהל אתכם את השיחה.

את האפשרות הזאת אתם בוחרים בבחירת מיקום של הצגת מודעה

מיקום במסנגר

[tds_warning]הערה קטנה חשובה[/tds_warning]

מסנג'ר

היום פייסבוק מאפשר לנו סוג קמפיין שמיעוד לשיחות במסנג'ר , מניסיון האישי זה עובד

מעולה, רק העלות היא קצת יקרה לכל שיחת שנכנסת למסנגר.

לסיום כמה מילים

פייסבוק מאוד מאמינים במסנג'ר שלהם ומשקיעים הרבה מאמץ בכדי להפוך אותו לכלי פרסום יעיל במיוחד, המון פיצ'רים חדשים שמפייסבוק מוציא על בסיס קבוע שרק עוזרים

לבעלי עסקים להביא עוד לקוחות חדשים באמצעות פרסום ממומן בפייסבוק .

ממליץ לכם לנסות להקים קמפיינים ולראות מה הם תוצאות שתקבלו .

אם יש לכם שאלות את מוזמנים לשלוח לי אותם בעמוד הפייסבוק שלי

להתראות במדריכים הבאים !

The post מסנגר – כל מה שצריך לדעת על קידום במסנג'ר של פייסבוק appeared first on רוס דולגוב שיווק באינטרנט.

]]>